«Табиғаттың суперқаһармандары: биоәртүрлілікті сақтау миссиясы»

17 апреля 2024

Қарағанды облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы @prirodnye.resursy.krg және Экомұражай Сіздерді «Табиғаттың суперқаһармандары: биоалуантүрлілікті сақтау миссиясы» акциясына шақырады.

Қарағандылықтар, егер сіз табиғаттың суперқаһармандары болуға дайын болсаңыз, биоәртүрлілікті сақтағыңыз келсе және ғылымға қызығушылық танытсаңыз, сізді қызықты іс-шараларға шақырамыз:

24 сәуірде «iNaturalist: Табиғат ашулары қалтаңызда» дәрісі өтеді. Ғалым зоолог Ирина Григорьева @irina.equus_przewalskii INaturalist платформасы арқылы қарапайым адамдар ғалымдарға табиғатты қорғауға қалай көмектесетінін айтып береді. Сағат 17.00-де Экомұражайда (Б. Жырау даңғылы, 47) бас қосамыз.

25 сәуір. Квест «Табиғат қорғаушылары. Далалық зерттеулер әлемінде» ғалымдар қолданатын жануарлар туралы экспедициялардан мәліметтер жинағында негізделген. Ұзақтығы - шамамен бір сағат.

Квесттен кейін біз үш ойын-сауық және ғылыми алаңда қарым-қатынасты жалғастырамыз:
- бірінші алаң зоологияға, жарқанаттарға және адамның жануарлардың көші - қонына әсерін түсінуге арналған, жүргізуші - зоолог Ирина Григорьева;
- екінші алаң – құстардың сирек кездесетін түрлері, @brcc.kz -тан жетекші - орнитолог Алена Каптенкина;
- үшінші алаңда сіз далалық күнделік жүргізуді және түрді анықтау үшін фотосурет түсіруді үйренесіз. Жүргізуші - Виктория Химонен, студент-биолог @buketov.university
Біз сағат 15.40-та ЭкоМузейде (Б.Жырау даңғылы, 47) кездесіп, бірге орталық саябаққа барамыз. Ауа-райы қолайсыз болған жағдайда - біз ЭкоМузейде қаламыз.

26 сәуірде Орталық саябақта биологпен «Айналамыздағы жаңалықтар» тақырыбында серуендеу өтеді. Табиғатқа саяхат «INaturalist» платформасынан «Global city Nature Challenge» әлемдік акциясына орайластырылған. Іс жүзінде біз табиғатты бақылауды және «INaturalist» - ке деректерді енгізуді үйренеміз. Біз сағат 16.00-де ЭкоМузейде (Б.Жырау даңғылы, 47) кездесіп, бірге орталық саябаққа барамыз.

Барлық іс-шаралар ересектер мен мектеп жасындағы балалар үшін қызықты болады. Жақсы көңіл-күйді ұмытпай, телефонмен және/немесе камерамен бірге келіңіз!

Іс-шараларға қатысу үшін сілтеме бойынша тіркелу қажет: https://forms.gle/anzfzgEGRgPo31a49 немесе QR коды бойынша

Телефон арқылы қосымша ақпарат: + 7 771 379 58 81.